M-am fortat sa vad patru episoade din The OA. Zici ca s-au intalnit Esmeralda si Oreste si au pus-o de-o telenovela ezoterica cu niste dialoguri parca scrise de Bobonete si "plot holes" cu duiumul. Tinand cont ca sunt doar 8 episoade probabil o sa ma chinui pana la final sa vad daca se va intampla ceva interesant, desi sunt slabe sanse. Astea 4 episoade pe care le-am vazut puteau fi sintetizate intr-un singur episod fara niciun fel de problema, dar trebuiau sa taie dialog cretinopat la greu, ceea ce probabil nu le-a convenit scriitorilor hipsteri.