Single post: Flashlight Fanatics Club

  1. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Is that... Windows on your flashlight?

    Yup, arata ca logo-ul de la Windows. Si este moonlight-ul de la monstrul ThruNite TN36 UT. 7300 Lumeni (reali, nu ca la Manker) care dupa 2-3 minute duc capul lanternei la peste 70 de grade (perfect pt. iarna). Desigur, e tot un flooder (i love them) si desi este varianta CW (cool white), are o tenta oarecum neutra. Unghiul de flood cred ca este cel mai mare pe care l-am vazut pana acum la o lanterna (mai ales una asa mica - "soda can" cum le place americanilor sa o numeasca)... as spune undeva pe la 160 grade. Ceea ce e oarecum bizar, avand in vedere faptul ca ale sale 3 x LED-uri XHP70 sunt asezate "adanc" in reflectoare.

    Cu 4 baterii 18650 ajunge la 590 grame (387 grame fara baterii), atinge 7300 lumeni (desi in teste mai toti spun ca sare chiar pe la 7800) la aproximativ 285 metri. Din fericire modul Turbo nu are timer precum MK34, ci e controlat termic, asa cum ar trebui sa fie toate! Mi se pare foarte aiurea sa pui un timer, cand lanterna altfel se comporta la un ambient de -10 grade (de exp.) fata de cum se comporta intr-un ambient de +40 grade. De ce sa nu beneficiezi de mai mult timp in Turbo sau High odata ce iti ingheata parul in nas, si sa tai la 30 sec or so? Aici ThruNite are tot respectul meu! Mai ales daca vrei sa prajesti un ou si n-ai cu ce... folosesti lanterna!

    O sa revin cu poze si teste dupa ce prind cateva nopti libere. Doamne Ajuta!
    Attached Images Attached Images thrunite-tn36-ut-led.jpg thrunite_vs_manker_vs_olight.jpg