Nu planuiesc sa le cumpar acum oricum, abia prin aprilie-mai fac rost de bani, si bineinteles ca o sa pandesc fel si fel de reduceri, mai ales de Paste. Initial ma gandeam la 1080 cu i7, dar consider ca diferenta de bani e prea mare pentru diferenta de performanta pe care o obtin (like I said, 1080p cu 60fps e tot ce vreau, n-am nevoie de mai mult). Acum, daca reusesc sa ma incadrez in bugetul asta atunci cand vor fi reducerile respective, as face trecerea, altfel nu.

Si intr-adevar, as putea deocamdata sa-mi iau un kit mouse+tastatura mai ieftine, pentru a putea investi in restul componentelor, doar ca voi avea niste cheltuieli mari inspre sfarsitul anului si n-as vrea sa ma intind pana acolo, de aceea as vrea ca pana in Mai sa termin toata harababura.

Racirea AIO din pacate ma costa destul de mult daca vreau sa obtin performante. Intr-adevar, sa stau cu o grila imensa in PC e inestetic si ocupa loc, dar functioneaza foarte bine si asta conteaza. Poate pe viitor o sa fac trecerea la apa. Si un alt lucru de care as avea nevoie este cat mai putine cabluri , avand un birou relativ mic m-as incurca in ele. Din cate am inteles si am testat, acel mouse este foarte bun si iese din sfera aia de mouse-uri (sau mausi? ) wireless cu lag si performante mici. Dar la keyboard+mouse inca nu m-am hotarat, ramane sa ma mai interesez si eventual sa ma ghidez dupa ce reduceri mai prind.

Dar iti voi asculta sfatul si voi arunca un ochi atent si pe amazon, poate reusesc cu reducerile de rigoare sa fac un upgrade la GPU/CPU.