Mihail, crede-ma ca inteleg. Insa pe acest principiu, ABSOLUT nimeni nu ar trebui sa conduca in lume...ever ! Consider ca lucrurile intr-o vedere de ansamblu sunt cu mult mai complicate.

Blondutzu : dupa 89 avem 2 mandate Iliescu si apoi de partea cealalta 2 Basescu, 1 Constantinescu si 1 Iohannis. Cu o exceptie (perioada Ponta de un an si ceva) cam toti au avut guvernele lor ( tehnocratii au fost pe placul actualului presedinte , ca dovada ca a si dorit ca ei sa continuie, astfel incat consider ca a avut si el guvernul lui ) . Lasand la o parte chestiunile politice si cele juridice raman cele simple matematice....Cei de dreapta au condus muult mai mult tara. A existat Nastase , dar a fost si Videanu..evident se pot da exemple foarte multe de o parte si de alta cu oameni ce au jefuit tara...insa ca sa fim corecti, nu PSD-ul a condus tara cel mai mult dupa 89. In concluzie(a mea,evident), nu sunt doar ei vinovati. Si daca nu sunt doar ei vinovati....de ce am avea mai multa incredere in unii sau in altii ?!??!

Daca zici ca stii cum a aratat trecutul si avend in vedere cele spuse de mine imi poti indica te rog acum o varianta politica democrata care sa aduca stabilitate Romaniei pe plan intern si extern. Este simplu sa zici jos.... ce pui si mai ales cum pui in loc este mai complicat.