Daca e vb de vit de down de la provider e chiar on topic, ptr ca altceva nu poti sa fac ca sa o maresti.

Hai sa iti dau exemplul meu. Eu am 100 mbps (~12MB). Asta e pe PC. Pe ps3 sau ps4 nu trece de 80 mbps (asta pe cablu ptr ca nu fol wifi ptr consola desi am router), si asta in cond in care nu cred ca e constant. Deci poate sa fie si 50 si 60. Parerea mea (poate mi-o confirma sau infirma cineva) e ca pe consola netul nu ajunge la max de download. Asa e hardware-ul. Deci la tine 1,2 MBps pe PC e undeva sub 1MBps pe consola. Asta e treaba.

Si eu stau in provincie (fol cuv asta de parca stam toti in Buc). In Buzau mai exact. Dar lucrez intr-o comuna, la 18 km de oras. Aia au Telekom si din cate stiu din oferta are 100mbps pana-n 30 lei (daca au costuriaditionale, gen tel fix bagat pe gat, asta nu stiu). Probabil ai Telekom si la tine. Asta iti ziceam eu si colegul de mai sus. Daca nu e (satul tau e la munte ori departe de un oras) si providerultau e singurul, nu cred ca ai ce face mare lucru. Nu vei atinge aceeasi vit ca pe pc (ti-o vor confirma si altii). Si cum zicea cineva mai sus, cablul e sfant la consola daca joci online.