Quote Originally Posted by AGKill0 View Post
ce i-am ranit sentimentele sau ce? vrei sa-i dau un servetel ceva sa-si stearga lacrimile? daca voi va puteti abtine cand vedeti aberatii e treaba voastra, eu nu pot trece cu vederea asemenea prostii, the last of us remasterizat de doua ori... bine ca nu l-au remasterizat de 4 ori asa pt fiecare an 2013-2017, ca alt joc exclusiv nu are Sony pe PS4, right @djleo666?

hai ca eu ma duc acum sa cumpar a doua remasterizare a lu The Last Of Us ca asa am auzit de la @djleo666 ca e una noua
Dude rilex, ce a scris acolo Leo e la misto, te aprinzi asa de parca ai avea actiuni la Sony. Toti gamerii sunt de acord ca generatia asta PS are pozitie dominanta si are exclusivitati mai bune/multe. Asta nu inseamna ca X1 trebuie arucnat pe geam si daca esti fan PS ar trebui sa vrei sa fie putina competitie ca altfel pe termen mediu si lung o sa ai de pierdut si nu stau acum sa-ti explic de ce nu e bine monopolul in orice industrie.
Din punctul meu de vedere MS a facut o prostie cand s-a gandit sa duca toate jocurile si pe PC ca si-au afectat singuri brandul, sa nu mai zic de lansarea dezastruoasa a X1 (multumim Don Mattrick), dar au acum sansa sa faca o figura frumoasa cu Scorpio si sper sa le iasa bine, fara nicio smecherie de genul timed exclusivity (vezi Rise of Tom Raider), always online, kinect obligatoriu in bundle, etc, etc. Ca pret nu cred ca o sa fie mai ieftina de 500 de dolari