@ KiritoStefan - multumesc mult de ajutor. Am facut cum ai scris si a mers fara nici o erroare !!! Am sa incerc cu sume mai mici de acum, sa nu mai am probleme

Pentru EA Access - tot nu a functionat. Am 2 coduri si nu merge nici unul. Am incercat sa fac redeem si din consola si din contul microsoft, am schimbat si USA, la fel scrie "Sorry, an unexpected error har ocurred." Am incercat din TunnelBear si pe UK si pe Spania, tot la fel, nu am reusit, aceeasi erroare.

Oricum, pentru mine s-a rezolvat o mare problema cu creditul de pe xbox. A mai ramas cu EA Access daca as reusi sa activez sau cumva de unde sa cumpar sigur.

@ ingerulol - pastrez codurile, dar nu stiu ce sa fac cu ele .
Daca sunt din Romania cu Xbox cont pe USA, pot sa contactez Xbox USA sa ma ajute ? Nu imi vor vedea IP-ul consolei de Romania.
Alta problema - nu vad ce, codurile sunt cumparate corect, nu sunt fraude sau eu, stiu ce. Se poate si asa ceva ? Aiurea cu store xbox care nu este pentru Romania si nu vad nici un motiv pentru care nu ar oferi suport si pentru tara noastra. Asta, ma deranjeaza mult la xbox, in fine.

Ma uit si eu pe Amazon de unde pot cumpara EA Access. Itit trimit un QR code, nu mai este cu cod. QR merge sigur. Mai caut un site de unde sa cumpar sa imi trimita QR code poate merge.

Am vazut ca site-urile recomandate sunt in mare in lire. La mine daca este in USD, nu este o problema sa cumpar in lire ?
_________________________
O intrebare de incepator:
Daca am contul facut pe USA si schimb contul pe UK, pierd toate jocurile digitale cumparate sau nu mai am acces la ele ?