Quote Originally Posted by felixxx View Post
daca ai facut vreodata pre-comanda la shopto probabil iti amintesti ca pre-comanda devine comanda fara sa te intrebe nimeni nimic.
practic in ziua in care jocul ajunge la shopto ei iti trag banii din card fara sa fie nevoie de confirmare din partea ta. cel putin asa a fost in cazul meu si asta cu serviciul 3dsecure activat. deci este evident ca din moment ce iti iau banii de pe card fara sa introduci tu datele din nou la ei pe site (sau pe pagina procesatorului) aceste date sunt stocate de catre shopto.
...eu am pățito-o acum un an și c�teva luni cu un pre-order la jocul Soulcalibur IV. Mi-au tras de trei ori suma și joc din părți. P�nă la urma s-a rezolvat treaba (după cateva zeci de reply-uri și scan-uri)...dar oricum e aiurea și-am ajuns să-mi iau jocul de la noi, la supra preț, cu 340 de lei (Intend Cluj) că doar acolo era.

Am postat tot carnavalul ăsta pe topicul cu ghidul consolistului. Și cu ei și cu thehut (la the hut nu mi-a ajuns jocul nici �n ziua de azi - same game). De atunci de la shopto am mai cumpărat jocuri dar niciodată pre-orders - m-am lămurit.

Și acum faza cu cardurile...caca maca.