Hmm in foarte multe aspecte si eu sunt de acord cu AlanPoe. Cred ca am cumparat VR-ul acum 1 luna poate aproape 2 insa din pacate sunt atat de putine jocuri incat sta destul de mult pe cutie decat pe capul meu. Probabil suma minutelor jucate de prietenii mei cu el este mai mare decat am apucat eu sa ma joc singur, insa nici inainte nu prea aveam timp sa ma joc pe PS4 deci e si vina mea aici. Insa urmaresc zi de zi ps store-u in speranta ca apar niste jocuri mai mature pentru VR si tot astept. Fiecare joculet nou care intra pare la un nivel foarte incipient si dintr-o generatie anterioara de console.
Astept cu mare interes Farpoint, chiar ma gandeam sa achit bundle-ul dupa Amazon insa sper sa gasesc si la noi pachetul cu pusca aceea cu tot.

Eu personal nu am observat acel SDE effect, nici nu sunt la curent cu toate detaliile si noutatile tehnice din aria VR insa ca normal user care nu a incercat nici Vive nici Rift, PS VR mi s-a parut super ok si nu pot sa zic ca m-a deranjat in mod anume casca.

Totusi este o mare mare diferenta fata de cand vezi jocurile pe youtube si alta cand le joci in VR, poate si din acest motiv nu prea ma indemn sa-mi cumpar asa multe insa pana sa iau casca ma uitam pe youtube la altii si chiar nu mi se parea o mare scofala insa cand m-am jucat Until Dawn eu nu am reusit sa trec nici de tutorial ( am si un pic rau de inaltime ).

Un alt aspect ar fi de mentionat si motion sickness-ul de care toti mentioneaza, am avut prieteni care nu au putut juca Eve sau Driveclub jocuri cu care eu am fost super ok.

Cred ca ar fi super ok daca s-ar mai posta aici detalii legate de jocuri, ce mai apare nou, ce sa urmarim, pareri si etc.