Quote Originally Posted by apbaciu View Post
Da eu am LG B6. Eu zic sa nu iti faci griji in aceasta privinta, in game mode este insesizabil si in niciun caz nu va afecta experienta pe jocurile multiplayer. In cazul in care joci un joc singleplayer este bine de stiut ca B6 inca nu are patch pentru HDR Game Mode, asa ca vei juca in HDR mode simplu unde vei avea ceva input lag mai mare dar trebuie sa fii foarte atent ca sa il poti simti.

Ce iti recomand eu este sa numai stai pe ganduri si sa il cumperi, am schimbat 4 TVuri in ultimul an si am vazut cam tot ce se poate, nimic nu se compara cu OLEDul celor de la LG, pur si simplu calitatea imaginii este peste orice poti cumpara acum.
Quote Originally Posted by DrMengele View Post
Și eu îl am, nici pentru mine nu e sesizabil input lag în jocuri cu hdr activat. Din ce am citit, va apărea un patch luna asta care îl va reduce sub cel al Samsung ks. Despre imagine, nu cred ca mai e ceva de adăugat.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
Mi-am luat si eu pana la urma B6 de 65". Oscilam intre asta si KS8002/KS7002 de la Samsung, dar am ajuns la concluzia ca nu mertia upgrade-ul de la un 4K LED LCD la altul doar pentru HDR, dar de la 4K LED LCD la 4K OLED da. Acum am doua TV-uri de 65" in casa, asa ca daca cineva e interesat de achizitionarea unui LG 65UF850v la un pret decent, va stau la dispozitie.

Legat de B6, astept Mass Effectul, sa vad capacitatile HDR-ului in jocuri. Am testat putin FFXV, U4 si Infamous, sa imi fac o impresie despre HDR, dar nu prea aveam chef de ele, asa ca am renuntat repede. Fifa 17 mi se pare foarte eye candy pe OLED. Probabil o sa fiu impresionat cel mai mult de Horizon. Concluzia la care am ajuns dupa cateva zile este ca OLED-ul este foarte scump, dar si ca nu se compara cu un LED LCD, mai ales in jocuri.

Singurul lucru de care sunt trist este ca nu mai am 3D, care imi placea destul de mult, iar un OLED cu capabilitatea asta ar fi fost mult prea scump.

Daca aveti recomandari de setari video pentru televizor, vor fi binevenite, mai ales setari pentru modurile de HDR.