daca joci 1 meci ai deblocat web app doar daca contul de ps4 are acelasi email cu contul ea
in caz contrar,trebuie sa ai access la ambele adrese de email.cand te vei conecta la contul ea iti va spune de un email de confirmare ca sa poti sa iti linkuiesti contul de ps4 la contul de ea
te uiti in joc la settings,online settings si o sa vezi ca iti scrie ea id si o adresa de email.asta e contul ea care il ai
daca te conectezi pe web app stiu ca iti spune de email de confirmare.poti atribui ps persona contului ea chiar daca sunt 2 adrese de email

eu am facut chestia asta acum 2 zile.am o adresa de email contului de xbox si alta contului de ea.ba inca aceea adresa nu mai exista pe yahoo si nu stiu unde trimiteau aia emailul de confirmare in schimb contul ea era ok.ai manage ea account si acolo poti schimba adresa de email cu una care n-are deja atribuita un ea id.adresa de email a contului de xbox e pusa pe alt cont ea(ea id) asa ca a trebuit sa creez o noua adresa de email si am atasat-o contului ea pe care adresa de email devenise "fantoma".am creat intai o adresa de email pe acelasi serviciu yahoo cu aceleasi detalii si username si nu venea emailul de confirmare
dar habar n-am cum de am reusit sa pun un alt ea id cand mi-am creat ut team prima oara pe x360