Sunt si jocuri dar nu sunt focusat pe ele, am doar vreo 150 pt NES, vreo 100 pt SNES, si in rest in range-ul de 5-10 pentru diverse console si calculatoare. Imi place mai mult designul hardware, toate au fost desfacute, curatate, au mobo-s ca noi, am si o cutie de 1mc de controllers, multe de ele vor merge pe OLX in curand. A fost o nebunie de moment, nu am avut responsabilitati si am facut-o ca mi-a placut, acum o sa mai restrang un pic, opresc un core collection de raritati si classics si restul vand pe olx si ebay. E fun, expensive si time & space consuming, nu recomand decat pentru cei care au timp si spatiu si bineinteles bani, de la sine inteles, pentru ca se aduna... de-o garsoniera . Sunt programator si mi-am permis, altfel ar fi o nebunie sa iti dai banii pe ele, dar na, multi colecteaza alte tampenii si mai scumpe.

PS: Game collecting e un black hole mai black ca la console collecting, pana iti faci colectia full la consolele preferate dureaza. De aceea nu am urmat ruta aia desi am fost tentat (OCD FTW!).