Horizon Zero Dawn este un joc bun, care daca a generat HYPE, l-a generat pe buna dreptate, spre deosebire de alte jocuri care il genereaza doar prin renumele a ceea ce au fost candva.
Si ce-i daca nu se incadreaza strict in tiparele unui RPG clasic? De ce nu poate fi original in felul sau, fara sa semene neaparat cu alte rpg-uri?
Eu l-am jucat cu mare placere, fara sa ma plictisesca nici o clipa si fara sa fi dorit sa fie altceva fata de ce este.
Daca cineva a jucat Horizon Zero Dawn si nu i-a placut, inseamna ca acest joc nu este pentru el. Faptul ca multor alti gameri le-a placut, inseamna ca jocul e bun asa cum este si nu cred ca ar trebui schimbat dupa placul unora care au alte gusturi.
Mi-am exprimat si eu parerea, poate diferita,... si sper sa poata fi inteleasa just si acceptata.
(Eu joc acum The Witcher 3, pentru a treia oara, avand deja mult peste 400 de ore in acest joc. Nu cred ca cineva il poate juca de la cap la coada, petrecand per total in el doar 2-3 ore in meniu. Este aproape imposibil. Jocul acesta pur si simplu te indeamna, te obliga, sa intri in meniu mai mereu, pentru ca tot impul ai ceva de facut acolo, vrei nu vrei.)