Am vazut primele 2 episoade. A inceput binisor, sper sa-mi placa si pe parcurs.
Subiectul acestei serii este unul delicat. Viata adolescentilor in liceu, mai precis partea nasoala, incepand cu intimidarea si hartuirea (bullying), etichetarea oamenilor, cuvintele grele aruncate unora, ce au in final efectul bulgarilor de zapada, dar mai ales omniprezentul strigat de ajutor, de care ar trebui sa ne pese. As scrie mai multe dar as dezvalui o parte a povestii serialului, asa ca ma opresc aici. Daca va place serialul, vedeti ca exista si cartea "Cele 13 motive"" scrisa de Jay Asher, tiparita la noi prin 2012.