Nu am mai jucat vreun COD propriu-zis de pe la Black Ops 1, doar incercat un BETA de MP pe ici pe colo. De cand cu sarituri pe pereti, jetpacks, scheme de Michael Bay si OP nonsense m-au cam pierdut.

Sunt putin mirat de trailer, pentru ca mie personal mi se pare insipd. Nu are nimic in el care sa ma faca sa exclam macar un "Huh". Inainte macar mai aveau cate o chestie asa, sa te atraga. Parca si-au pierdut si abilitatea asta. Plus ca este Sledgehammer la carma, deci nu-mi fac mari sperante. In Live stream au zis de atatea ori "boots on the ground" si "visceral" de mi-a venit rau in cele 10 minute pe care le-am urmarit. Au inteles si ei ca directia pe care au luat-o era gresita si incerca sa fure din "spotlight-ul" lui BF. Ciorba reincalzita, patriotism exagerat, explozii plus nazi zombies. Ca sa nu mai zic de acelasi sunet de pocnitori in loc de arme. Cam asta e tot.

Am vazut ca o sa faca si un fel de HUB, a la Destiny tower unde se aduna jucatorii. Interesant, sa zicem. Probabil la o reducere o sa il iau si eu sa vad ce-i poate pielea.