Single post: Un TV nou pentru consola mea!
-
\
Eu zic sa iei ecranul plat, in 90% din cazuri este mai ok. De cele mai multe ori, vei fi mai multumit de el, inclusiv cand nu esti singurul care se uita la TV. Cu cel curbat este oarecum o alta treaba, pentru ca dupa parerea mea si experientele mele cu ele, iti ofera o imersiune mai buna, insa asta doar in foarte putine situatii, pentru ca in marea majoritate a timpului vei vedea mai rau decat la un model echivalent dar plat. Pentru cele curbate ai nevoie sa stai intr-o pozitie optima, TV-ul sa fie la o anumita distanta si la o anumita inaltime incat efectul curburii sa aiba efectul dorit, pentru ca in rest nu va fi decat mai slab decat unul plat.