Cu ocazia primului meu post pe acest forum m-am gandit sa-mi scriu si eu propria istorie in materie de gaming.

Cred ca totul a inceput prin `99 cam cu un an inainte sa incep clasa 1. Varul meu si-a cumparat un calculator(va dati seama ca atunci nu stiam mai nimic despre jocuri,poate doar din ce vazusem pe la TV). Si a inceput nebunia...parca ma mutasem la el: Mortal kombat, Fifa 98/99, Doom 1&2, Starcraft, Heretic...etc. In scurt timp mi-am rugat parintii, evident, sa-mi cumpere si mie de ziua mea unul. In ziua de 31.03.2000 aveam calculator.Fericire maxima. Mi se pare ca era pentium 1 sau 2, nu-mi pot aminti exact. In acelasi timp am facut rost si de un Terminator si aveam,deci, 2 surse de gaming.Am tinut-o asa pana prin 2002/2003 cand mi-am cumparat Pc-u pe care il am azi: Intel(nu mai stiu cum)-2,6 GHz;256 Ram;NVidia 5200FX 128 Mb/Ram. Si m-am jucat cam tot ce am putut pe el...

In 2005,la 11-12 ani, a aparut prima consola in viata mea(dupa ce ma mai jucasem pe la amici pe diferite console), un GBA SP si cateva casete.
Va spun, in jur de 30 de ore nu m-am dezlipit de el...ma jucam cu el in priza, la incarcat .In fine,asta se intampla in vara lui 2005.In iarna aceluiasi an, de craciun, mai exact, am primit un PS2 cu vreo 4 jocuri de care drept sa va spun, m-am plictisit destul de repede.Urmatorii 3 ani mi i-am petrecut tot in fata PC-ului jucand tot felul de jocuri.

Din februarie anul asta mi s-a deschis apetitul pt console si am reusit sa strang ceva console si mai multe jocuri, dar , dat fiind faptul ca am inceput cu o portabila,sau poate si din alte motive, handhelds= my love. Colectia mea actuala consta in: 1 N64, 1 PS2, 1 PS1, 1 Sega Mega Drive, 1 GBA SP, 1 GBA simplu, 1 GBC, 1 PSP+ jocuri ceva jocuri pt fiecare. Si trebuie sa va spun ca singurul motiv pentru care am inceput sa colectionez jocuri/console e un anume forum pe care unii de aici il stiu, chiar au user acolo de mult timp . Cand am vazut colectia lui rodarkone,aici de fata m-a inspirat.Si eu la fel ca si Uziwood am tot 14 ani. Sper sa continui ca gamer toata viata...