E foarte posibil sa fi fost facut primul souls doar ca niste baieti sa se laude ca l-au terminat. Not sure what's wrong with that.

Au lansat un nou subgenre prin chestia asta. Asta isi doreau. Asta era scopul. De ce orice joc facut pe o oarecare nisa trebuie transformat in ceva pentru absolut toata lumea?
Souls e souls, witcher e witcher, care e problema?

Ca orice joc, jocurile din seria souls au avut unele probleme. Majoritatea erau remediate de la un joc la altul. Spre ex DS2 nu are posibilitatea sa folosesti parola ptr co op. Ds3 si BB au.

Dar unele chestii precum lipsa hartii si natura de puzzle a povestii si lumii sunt game features. Dificultatea si faptul ca jocul nu te lasa sa devii comod sunt game features. Daca nu ar avea astea ar fi o combinatie intre Fallout,
Witcher si GoW, si deja sunt jocurile alea.

Eu inainte de bb nu am.mai jucat asa ceva. Dupa 2 ore imi blestemam zilele ca dadusem 60 de dolari pe un joc digital pe care eram convins ca nu il pot juca. Fara harta fara checkpoints la tot pasul, fara poveste lineara.

Apoi am mai incercat iar si iar, pana la urma am facut platina din ambitie mai mult. Am zis ca nu mai joc asa ceva ever, ever.
Intre timp l-am terminat de 11 ori. 12 daca pun un playthrough in care am ajutat un prieten.

By the way, trolli sau pur si simplu "git gooderi" sunt peste tot. Sunt si oameni care vor sa ajute. Dar una peste alta trebuie si omul care se apuca de jocurile astea sa accepte jocul si sa inteleaga in ce se baga.

Si da, pana la urma poti sa compari orice cu orice, dar daca o faci fara sa intelegi esenta fiecarui obiect din comparatie atunci e cam degeaba.

Asa compar si eu Sonata pentru clarinet si pian si Bohemian Rhapsody Ambele sunt bucati muzicale superbe, bine facute, opere ale unor oameni talentati. Dar pana la urma nu pot sa zic: dom'le Bohemian e ok asa, dar pana mea ce e cu chitarile alea electrice si versurile alea cu "spit in my eye". Mie daca o bucata muzicala nu are clarinet nu mi se pare buna, fara clarinet e aproape 0.