Asta inseamna deja ca dublezi bugetul initial. Iar la banii astia nu cred ca merita sa cumperi boxele alea. Sunt puternice dar nu au rafinament. Si eu am fost in aceasi situatie acum 2 ani cred. Amplificatorul nu conteaza atat de mult in acest buget. Boxele sunt mai importante. Poti citi aici Boxe de podea sub 2000 Ron - Sound News
Eu am ales o pereche de Mission MX-3 si un Marantz PM5005 (nu are iesire optica asta, alte modele insa au). Pot sa iti spun ca de boxe sunt f multumit. Amplificatorul e ok, dar daca as alege din nou as lua unul mai puternic (la acelasi pret). Am vazut ca Yamaha sunt mai puternice (cel putin pe hartie). Trebuie sa te hotarasti cat vrei sa cheltuiesti. La pretul asta deja intrii in zona entry de HI-Fi si cel mai bine ar fi sa mergi pe la magazine de specialitate si sa asculti personal mai multe boxe sa vezi care iti plac.
PS: Configuratia asta este gandita mai mult pentru muzica (fiind stereo). Se descurca si in filme si jocuri, insa nu ai efectul acela surround pe care ti l-ar da un 5.1