La mine e destul de simplu datorita varstei:

Am inceput pe la vreo 5 ani cred, asta fiind in '97. Aveam un Sega Mega Drive original, care pe atunci era o raritate, sau cel putin nimeni din tot cartierul nu mai avea (si nu era chiar un cartier de la periferie). Fiind un mare fan Batman, am jucat toate jocurilor cu el posibile. In fiecare zi venea un prieten la mine si jucam co-op, eu fiind Robin si el Batman (ce vremuri ). Dat fiind ca nu se gaseau deloc casete de cumparat, toate casetele trebuia sa le inchiriez si cum nu aveam habar ce si cum ma orientam dupa coperta . Astfel ca mi-am cumparat si eu un Terminator din piata, dar cum schimbam o "maneta" pe saptamana am renuntat la el si m-am intors la

Dupa, a venit PC-ul. De fapt, la inceput ma duceam la seriviciu la taica-meu si ma jucam Delta Force. Am insistat asa mult incat mi-a luat si mie un PC, un Pentium 3 (care atunci era top-notch ). Asta se intampla dupa ce mergeam la informatica odata pe saptamana si jucam Duke Nukem 3D in 3 oameni. Nu l-am terminat niciodata (de aceea astept cu nerabdare jocul pe XBLA). Astfel ca am rugat pe un prieten care lucreaza la un magazin de calculatoare sa imi faca un cd cu jocuri si pe acela nu mi-a pus numai Duke Nukem ci si Red Alert 2, de care pur si simplu m-am indragostit. Astfel, am descoperit un magazin cu jocuri la 7 ron bucata (le punea in carcasa, le puna si coperta, tot tacamul). Pana la urma am strans vreo 30 de astfel de jocuri.
Intr-o zi am fost la o sala de net si am jucat Spiderman. Era demential jocul. Am ajuns acasa si m-am dus sa il cumpar. L-am luat dar placa mea nu era destul de buna asa ca mi-am luat un FX 5200, care l-am tinut mult si bine. La un moment dat am schimbat calculatorul pe un laptop, care peste un an l-am schimbat pe alt PC.

Insa, in 2006, am dat de un forum magnific, in cautarea unui pad (eram "mare" jucator de CS atunci). Toate cautarile pe Google ma duceau spre CG, astfel ca mi-am facut un cont la un moment dat. Am stat aproape un an pe aria de Hardware si altele. La un moment dat, am avut inspiratia sa ma uit pe aria de Console. Tot uitandu-ma pe acolo m-am hotarat sa strang bani sa imi iau un PS3. Intre timp, m-am razgandit si m-am hotarat sa imi iau un Xbox 360, asta fiind in vara '07. Pana in noiembrie (ziua mea) am strans bani si mi-am luat un Xbox 360 Premium. La inceput mi-am luat doar Gears of War si aveam Fantastic Four bundle. Sincer, eram decis la inceput sa imi iau numai jocuri piratate, dar pana la urma urmarind colectii inregi de jocuri (in special cea a lui Dj Mo) m-au decis sa ma apuc de colectionat jocuri originale. In prezent ma pot mandri cu 21 de jocuri originale de Xbox 360. In prezent am "prins" un singur RRoD, azi, cu 2 luni inainte sa implineasca consola un an.

Ca o paranteza, am avut si inca am un PlayStation 2, care sta intr-un raft prafuit deoarece l-am luat SH, si merg doar unele jocuri si altele nu. Donely a zis ca e lentila de vina si cum e model fat, nu se mai produc. Astfel am ramas cu o caramida mare care aduna praf.

So, that's my humble history.

PS: Cred ca am facut cel mai lung post din my forumistic experience