Hello everybody.
Sa zic si eu cate ceva despre DSLRuri entry lvl.
La Canon 450d si 400d sunt entry lvl usor de folosit cu constructie buna si cu f putin probleme legate de calitate. Obiectivele canon sunt mai ieftine decat nikon. De asemenea exista 2-3 alti producatori de obiective atat pt canon cat si pt nikon care au unele lentile bune, tokina, in special.
Nikon d60 este iar un entry level bun, ceva mai scumpe obiectivele si nikon are un nivel de noise mai mare decat canon pe majoritatea aparatelor pe care le-au produs.
Pentax este o camera pe care poti sa inveti fotografie, am vazut multe imagini cu dslr-urile lor si pot sa-ti zic ca in momentul in care prinzi "magia" artei foto este un aparat foarte bun si cu obiective care au un pret decent.
Olympus sunt f dezamagita de prestatia dslr-urilor lor deci nu ti-as recomanda.

Pentru tine este ideal sa te gandesti pe ce latura vrei sa mergi pentru ca daca iti va placea si ai sa treci mai departe o vei face pe nikon sau canon. Eu una sunt pe canon dar ultimele camere de la nikon sunt cu adevarat un pas inainte pentru ei.

Desigur, daca nu o sa iti placa vinzi tot si te duci in vacanta in maldive

Ce am scris mai sus despre camere vine din experienta mea ca editor care a vazut sunte de mii de imagii cu toate camerele posibile, inclusiv cu din alea de pe telefonul mobil, (din pacate).

So, bafta la ales