Templier: cu tine trebuie sa o iau pe puncte, ca altfel e greu... ai putea deveni primul user CG cu mai multe threaduri de Adio.

1. "Aceleasi scuze" - iarasi ai citit in diagonala si ai inteles in zig-zag. Acolo nu sunt scuze, e simpla realitate.

2. "fara nicio rezolvare" - cum fara? Si taierea e o rezolvare.

3. Referitor la Facebook, e ceva mai mult decat se vede la suprafata. Am facut parte din multe grupuri pe FB (in unele chiar moderator sau admin). Majoritatea comunitatilor sunt frectie la picior de lemn (comparativ cu CG-ul sau alte forumuri serioase)... multe grupuri nu au rezistat nici macar cateva luni, iar altele sunt bune doar pt. scandal. Majoritatea sunt moderate la misto. Facebook-ul e bun pt. unele chestii, dar e departe de un forum. E ca si cand ai spune ca e mai bun filmul decat cartea. Iti place pe Facebook? Mergi acolo si stai acolo. Nu te opreste nimeni.

4. "nu sa ii arati in permanenta cu degetul ca "ei au si tie nu iti dau" - ca de obicei, ai inteles prost. Nu am aratat pe nimeni cu degetul, desi unii ar merita un middle finger up. Fiecare face exact ce doreste cu resursele sale... doar sa nu vina sa boceasca pe-aici ca "vai dom'le, dar altii dau gratis", pentru ca de asta sunt satul. Vrei gratis... ori accepti ceea ce ti se ofera, ori iti muti frumusel fundul in alta parte. Dar poate o sa mai incaruntesti si tu un pic si o sa afli ca nimic bun pe lumea asta nu e gratis.

5. "Daca s-ar vorbi mai putin de politica si ar fi o mai mare implicare in a organiza intalniri sau eventuri poate ca s-ar forma o comunitate activa de unde s-ar mai scoate ceva si s-ar salva site-ul." - care intalniri man? Acelea in care la sfarsit trebuia sa platesc eu pentru cei care au uitat sa o faca (cine stie, poate nici nu au uitat)? Sau acelea in care se bateau pe jocuri free si plecau imediat ce se dadeau toate? Aaaah, nu-mi spune ca e vorba de cele la care ne chinuiam sa organizam cu mancarea si veneau cativa nesimtiti care mancau 4-5 portii extra? Sau cele la care organizatorul era si participant la tragerea la sorti si chiar castiga (aici ai fost chiar culmea, si nici macar faptul ca ai pus item-urile la Licitatie nu o sa spele vreodata chestia asta)?

Am multe alte exemple... dar ma opresc aici si ma bucur ca multe din acele specimene au disparut de pe CG. Initial mi-a parut rau ca nu am mai primit jocuri pt. tombole si alte nebunii. Dar m-am bucurat ca datorita acestui lucru rand pe rand au plecat cei pt. care asta era cel mai important lucru. Prefer sa raman aici cu un grup restrans, si sa ne scriem pe-aici textele si peste 20 de ani pe un forum mic, decat sa ajung mare cu cei enumerati mai sus.

Desigur, asta este doar partea negativa. Pentru ca in partea opusa am cunoscut oameni de nota 10, oameni cu care voi ramane prieten sau amic chiar si daca nu va mai fi CG-ul. Poate si doar pentru acest lucru si a meritat efortul din ultimii 9 ani si ceva.

Anyway, vorba lunga, saracia omului. Tu faci parte din categoria Chifteluta, aka Venom... care cu o pagina in urma a venit aici sa-si posteze bucuria ca ne ducem. Din pacate pentru voi (cei ca tine, Chifteluta & Co), efectul este fix invers... si uite asa de-al dracu' si de "dorul" vostru nu-l inchid. Nu meritati aceasta satisfactie!

Hai bafta pe Facebook!

---------- Post added 10-09-2017 at 00:10 ----------

Quote Originally Posted by ragnarlodbrok23 View Post
Nu vreau sa imi iei acest post in nume de rau, dar ce ai facut cu avatarele este asemanator cu ce a facut si Sony cu PsPlus-ul. E normal sa existe nemultumiti.
Stai linistit man. Nemultumiti vor fi intotdeauna. Oricum (si e a nu stiu cata oara cand repet asta) zilele acestea voi adauga mai multe avatars pt. a putea fi selectate. E o alegere strict legata de resurse... ca va ajuta sau nu in final, nici nu mai conteaza. Oricum nu mai am optiuni, decat sa va recomand ca si Templier, Facebook-ul...