Single post: Cum vi se pare noul vechi CG?

  1. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Il stiu pe Monky de pe forumul vechi pe care era moderator. Din cate tin minte forumul acesta a aparut dupa ce a luat ban acolo.
    Cred ca ai imbatranit si tu. Nu am luat niciodata ban pe Computergames... Ba din contra am plecat pt. ca acolo se scoteau ban-urile in functie de cine pe cine cunostea, era problema mare cu PC Master Race (care dealtfel exista si in ziua de azi), ajunsesem sa dau eu premii din buzunar pentru ca nu exista interes sa creasca aria de console, and so on... Oricum nu are rost sa mai rascolim trecutul, si nu imi pare rau ca am facut pasul acela.
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Dar se pare ca acum nu mai simte lumea nevoia sa intre pe forumuri. Nu stiu daca e datorat faptului ca traiam intr-o bula care acum s-a spart (a mai inaintat lumea in varsta, au alte obligatii) sau faptului ca in ziua de azi prefera sa foloseasca mai mult youtube, facebook.
    Asa este, generatiile mai noi s-a indreptat spre Facebook & Twitter. Pe care insa le consider destul de haotice in comparatie cu informatia oferita pe un website/forum. Nu mai vorbim de lipsa de moderare, de privacy and so on...
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Parerea mea este ca nu merita sa te zbati sa ti un forum in picioare cu 30-40 de posturi pe zi din care 60% sunt anunturi de vanzare.
    Vara e mai complicat (intotdeauna a fost asa, chiar si dincolo). Dar chiar si in perioadele "super slow", sunt in medie 200 de posturi pe zi. Ce nu se iau in calcul insa, sunt cei care doar intra sa citeasca sau cauta o informatie. CG-ul nu e Facebook, sa faci scroll si sa vezi tot timpul ceva nou... Eu inca ma ajut de articole si chestii scrise acum ani buni. Poti sa faci asta pe Facebook sau Twitter? Nu prea... Noi inca stam extrem de bine pe Google (doar am muncit la SEO de mi-au sarit ochii din cap). Hit-uri vin inca de ordinul zecilor de mii pe luna... deci nu e inca K.O. - plus ca in perioadele de toamna/iarna/primavara de obicei explodeaza toate cele.

    Dar da, nu mai merita efortul pentru atat de putini useri activi. Motiv pt. care am inceput sa tai, iar la anul vom trece de pe un server dedicat pe un VPS, ceva mai mic, doar pentru "veterani". Sau inchidem. Vedem...

    Intre timp, am lucrat la ceva avatars. Am reusit doar un set de 10 (sorry, imi pica ochii in gura)... sper sa va placa! Le pot alege linistiti si userii non-premium.
    Attached Images Attached Images avatar_bigdaddy.png avatar_cg.png avatar_geralt.png avatar_kratos.png avatar_marcusfenix.png avatar_mario.png avatar_masterchief.png avatar_sackboy.png avatar_samfisher.png avatar_sephiroth.png