@MonkY, am nevoie de sfatul tau. Stiu ca la capitolul routere recomanzi Asus. Asta vreau si eu sa-mi iau. Internetul este de 500Mb de la RDS, iar apartamentul este unul de 3 camere. Ideea este ca in ultima camera, unde am si un Apple TV, semnalul nu este cel mai bun, chiar si cu telefonul fiind, mai trebuie cateodata sa stau "cu mainile in aer" sa pot citi mailurile. Tot am incercat degeaba cu cateva extendere, mai nou am cumparat de la Emag adaptor powerline asta https://www.emag.ro/kit-adaptor-powe.../pd/DBW5X3BBM/, dar nu am reusit sa fac mare lucru(cred ca am eu ceva la reteaua electrica). Asa ca o sa fac retur la acest produs si o sa pun o diferenta si o sa iau un router Asus ceva mai potent la capitolul wi-fi. Aici as vrea sa imi recomanzi tu ceva, din experienta pe care o ai tu cu Asus. Mentionez ca fibra optica vine pana in casa si intra intr-un router wi-fi dat de cei de la RDS, nu stiu exact modelul... Huawei si ceva. Nu e rau pt ce am legate la el, pe cablu un Smart TV si PS4, iar pe wi-fi niste camere de supraveghere, vre-o 2 telefoane, 1-2 tablete, un Apple TV din cand in cand si cam atat, dar in afara de camere, niciodata nu merg toate simultan. Cel mai mult ma deranjeaza semnalul din ultima camera, ca este(1-2 liniute sau chiar 3 imi arata) pe iPad si iPhone.