Merci de sfaturi!

MonkY: Nu am zis ca 450D-ul e mult mai greu decat D60-ul sau Oly. Eu am comparat ultimele 2 cu D80-ul, sau D200-le, pe care le-as alege ca modele semi-pro. In fine, inteleg ca vezi numai Canon in stanga si in dreapta, insa eu am zis clar de la inceput ca nu vreau sa aud de Canon. Nu-mi place ca prea le lauda toata lumea. Adica sunt 5-6 producatori de DSLR-uri si Canon sunt cei mai buni la toate nivelele, de la entry-level la pro? Ma indoiesc! Si la lentile, si la senzor, si la materiale, Canon, Canon si iar Canon! Sincer, ma indoiesc!

DeathWings: Merci de link-uri, sunt niste poze foarte frumoase, iar pozele Oly sunt si ele la fel de frumoase ca si cele Canon. Conteaza mai mult skilul si priceperea decat aparatul, intr-adevar!

nikitu: Dap, am mai citit si eu asta, cum ca Nikon-urile au noise-ul mai mare decat Canon, la ISO mai mare. Deasemenea, sunt constient ca voi merge pe Nikon sau Canon mai departe, daca-mi va place foarte mult! Deasemenea, am inteles ca, financiar, ar fi mai bine sa gandesc in perpectiva si sa achizitionez brand-ul in asa fel incat sa nu trebuiasca sa schimb si lentilele mai incolo, cand voi schimba aparatul. Pentru ca oricum lentilele conteaza cel mai mult, iar investiile serioase acolo se vor duce... 10x 4 the tip!