Ma bag si eu ca musca-n lapte. De ce platiti in avans? Nu va inteleg, jur. E plin netul de experiente negative cu livrarea cand produsul a fost achitat in avans (si asta nu doar la eMag) si totusi platiti in avans.

Intre un client caruia i-ai luat deja banii dar nu i-ai livrat produsul si unul care iti va da banii DOAR cand va primi produsul, tu cui i-ai acorda mai multa importanta? Cine va avea priority shipping? Banii vorbesc, indiferent ca vorbim de eMag sau alti comercianti. Intai iei banii si dupa faci damage control, vezi tu cine primeste comanda, cine primeste un discount si scuzele de rigoare, te descurci ca doar suntem in Romania.

De black friday-ul asta mi-am cumparat un laptop de 4800 lei de la eMag cu livrare in showroom si plata la livrare. Comanda plasata la 7 dimineata, in aceasi zi la 23:00 laptop-ul a fost livrat in showroom. A doua zi dimineata am ridicat laptop-ul si am platit. Credeti ca daca plateam in avans aveam laptop-ul in 24h, indiferent ca as fi ales livrare in showroom sau acasa? Eu zic ca nu.