Single post: Tigara electronica

  1. #1094 SP
    Member MadDoc's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Cald azi. Un atomizor de joye imi da rateuri din cauza lichidelor prea dulci de fructe. Se ineaca des si m-am plictisit sa-l tot "resuscitez", - adica spalat cu apa si suflat bine pina la uscare apoi ardere cu bateria manuala. Inca nu mi s-a terminat sticlutza de alescandrion asa ca am diluat lichidul cu acesta (iar). Merge, pina iar se usuca atomizorul de la canicula... Si merge mai bine diluat.
    Ti-as sugera propilen glicol pentru asa ceva. Alcoolul se evapora pe caldurile astea. Nenorocirea este ca se evapora cu tot cu aroma.
    In cel mai rau caz pui apa distilata/deionizata daca nu ai propilen glicol.


    Revin cu poze de la curatarea atomizoarelor cu propilen glicol:
    prima poza: la o ora dupa scufundare, se observa depozitul maroniu deja dizolvat putin la buza atomizoarelor. Din pacate a iesit neclara din cauza blitului.
    a doua poza: dimineata, se observa usor lichidul maroniu in pahar.

    Ultimele 2 poze sunt cu noul nicostick. 1 baterie Li-ION de 900mAh, incarcare pe USB in maxim 2,5ore, atomizor DSE901.
    Dimensiuni: lungime 68mm, latime 33mm, adancime 18mm. Nu se vede din palma decat mustiucul atomizorului
    Acelasi aparat si in film:
    Attached Images Attached Images dsc00288.jpg dsc00289.jpg dsc00295.jpg dsc00296.jpg