Quote Originally Posted by Khufu View Post
Felicitari pentru achizitie.

De cumparat jocuri, poti cumpara din magazine cand sunt la oferta (daca nu vrei sa dai mult) sau de pe site-uri gen OLX, second hand. Trebuie doar sa nu fie zgariat blu-ray-ul jocului.

Contul de PSN il poti face pe RO (este gratuit), profiti de faptul ca Sony ne recunoaste si pe noi ca tara suportata. PS+ il poti achizitiona pe acelasi cont RO, iti va fi mai usor sa adaugi un card si sa cumperi direct jocurile de pe Store sau sa iei un wallet top up din Altex (sa aiba steag cu Romania pe el, altfel nu poti sa il adaugi) pe care il poti activa pe cont pentru a avea bani acolo. Cel mai bine este sa il activezi pe contul tau (primar), va putea sa joace ce ai jucat si tu, dar trebuie sa selectezi tu de prin optiuni ce crezi ca ar fi potrivit sa poata sa acceseze si ce nu (jocuri, browser, etc).

Spor
Multumesc pt raspuns ,
doar inca o intrebre si ma consider descalcit ,
Deci , eu fac cont PS+ activat pe contul principal, el cu contul secundar poate intra pe PS+ sa joace ?jocuri ce setez eu ca poate sa joace inclusiv online , multiplayer? Ideea este ca el sa poate sa utilizeze PS+, sa beneficieze de toate facilitatile , eu prin contul principal doar sa pot filtra continutul la care sa aibe acces . Multumesc.