Ce se intampla in ultima vreme in Parlamentul Romaniei ma tem ca este inceputul a ceva foarte urat. Oamenii au obosit sa mai iasa in strada... vad din ce in ce mai putini care "rezista". Pe asta se si bazeaza cei care dealtfel ignora tot ce se intampla in strada, si schimba legile pe banda rulanta. De fapt, ei am observat ca ignora inclusiv tot ce vine de-afara. Din pacate opozitia e la fel de praf, asa ca nu vad un viitor prea stralucit. Revin cu sfatul pe care eu nu l-am ascultat: plecati din tara cat inca puteti! Nu spun ca prin alte parti umbla cainii cu covrigi in coada, dar macar aveti o sansa in plus.

Btw, sotia tocmai m-a anuntat ca tovarasii de la PSD care sunt la guvernare i-au marit salariul de la 1 Ianuarie. Cu 50 lei! Yay, right? Well... no! Pentru ca li se taie bonurile de masa in valoare de 300 lei. Cu alte cuvinte, marirea vestita a lui Dragnea si a Olgutei este o mare teapa! Asta in timp ce leul a ajuns la minim istoric iar costurile la mancare si facilitati (energie, gaze, apa) au crescut cu 10-20%.

Si stiti care e culmea? Daca ar fi maine alegeri, sunt aproape convins ca tot astia ar castiga!