Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Aveam o vorba cand eram mici, care e aplicabila si acum. "Du-te bai la scara ta!".
Nu doar ca imi persecutezi dreptul la libera exprimare, dar mai vii si cu zicale comuniste. TIPIC!
N-am nimic personal cu tine. Te consider hater/troll si incerc sa ignor ce zici, cand pot
Asta consideri tu. Realitatea e alta! Si daca zici ca ma ignori, de ce nu o faci si ma ataci la persoana?
Ce cauti pe thread-urile astea daca nu-ti plac jocurile?
Doar fiindca nu-mi plac nu inseamna ca nu am si dreptul de a le critica si de a sugera imbunatatiri.
Dar ma rog, nu stiu de ce o fac pe forumul asta si nu pe forumurile Ubi.
Ah, pentru ca trebuie sa demonstrez in fata celor care nu posteaza aici ca asupra unui joc nu trebuie sa existe doar pareri bune si pareri proaste, fanboy si hateri, ci si critici constructive asa cum le fac eu. Dupa cum ai observat, am laudat jocul Far Cry 5 pentru ca au eliminat turnurile, dar il blamez pentru tema aleasa.
Dar nu, dupa parerea ta, hai sa zicem ca toate jocurile sunt bune, mai ceva ca-n comunism unde totul e bun si frumos, chit ca e urat mirositor, tipic mentalitatii romanului care spune "las ca merge si asa"

Quote Originally Posted by blondutzu View Post
Dude, vorbeam de structura/world building, tu o dai in mutanti si feature-uri.

In primul rand nu poti compara TR cu Farcry, sunt jocuri complet diferite. Am incercat totusi sa fac o comparatie fortata in speranta ca vei intelege de ce unele lucruri care merg intr-un anumit tip de jocuri nu ar merge in altele.
Tu vorbeai de poveste, tematica si improvizatie fantezista, nu de stilul de joc si gameplay.
Deci, spune-mi si mie, cu ce ar putea fi Far Cry mai "realist" decat Tomb Raider (evident, vorbesc strict de ultimele doua jocuri)?
Locatii fanteziste si destule cladiri fictionale le gasesti si in Far Cry la greu. Pentru ca daca nu ai citit vreodata articolele de wikipedia, ai fi vazut ca toate jocurile seriei sunt amplasate in tari sau locuri fictionale inspirate din realitate, la fel cum e si Tomb Raider . E nevoie acum sa incep sa postez clipuri de pe YT in care sa-mi demonstrez argumentul asta?
Tocmai ca sunt cu franciza la zi, am jucat/reejucat toate titlurile anul trecut si pot sa-si dau zeci de exemple in care Far Cry are continut la fel de fantezist ca si Tomb Raider.

btw: clipurile astea sunt pentru amatorii care nu le au cu geografia si care spun ca in Siberia e doar ZAPADA!
Cand spuneam ca un Far Cry setat pe Siberia ar fi mult fascinant decat asta setat in prerie nord-americana , nu m-am inselat deloc!