Nu e o chestie generala cu $ony... ma deranjeaza cand se intampla porcarii d-astea. De exp. la Pro-ul lor nu ma supara decat zgomotul, atat al racirii cat si al unitatii optice. De performanta nu ma plang, pentru asta am PC-ul. Dar VR-ul... pfoai... mai bine iti faci un Cardboard si te distrezi pe un smartphone... for free! La 1800 RON sau cat o mai fi acum, trebuie sa fii un pic nebun sa iei un PSVR pentru ce ofera. L-as putea pune in acelasi capitol cu al lor PS Move / PS Eye... si de ce nu, poate si cu Kinect... Desi Kinect-ul daca stau si ma gandesc, a fost o super chestie (poate chiar "ahead of it's time", doar ca software-ul si suportul aproape zero al celor de la Microsoft l-a facut varza. Aici e invers. Developerii ofera soft bun pt. VR, dar degeaba, ca nu poate hardware-ul.

AR-ul de-abia acum incepe sa se dezvolte serios... si poate si pentru simplul motiv ca si-a bagat Apple mana in borcanul cu miere...

Ai dreptate referitor la PSVR. Dar m-am luat dupa cum il laudau unii si altii... si am cazut in plasa asta. Momentan nu ma pot juca aproape nimic, imi vine sa vomit de la rezolutia aceea. Imi aduce aminte de prima incercare de Cardboard pe un iPhone 6 Plus... de fapt, rezolutia e aceeasi Si sa nu incepem sa discutam despre FOV-ul care e atat de minuscul incat ai impresia ca te uiti printr-un hublou - nu e veridica deloc ideea de VR, atunci cand vezi marginile... De cablaraia si matzaraia cu care te procopsesti (plus passthrough-ul care mai creeza si alte probleme) nu mai spun nimic... In fine, you get the point!