Cu scuzele de rigoare pentru cei neinteresati, faceti scroll peste postul meu daca va deranjeaza, dar trebuie sa postez asta.

Revin la discutia cu Xbox Live in Romania, am incercat sa iau legatura cu Microsoft Romania si dupa ce respectiva doamna a facut cateva secunde de pauza la telefon ca si cum as fi intrebat de Area 51, convorbirea s-a terminat scurt/2 cu mentiunea ca MS Romania nu poate oferi mai multe detalii pe acest subiect momentan.
Mi-a placut acel "momentan", ar trebui sa si-l puna pe sigla.
Eu timp sa ma duc in audienta la ei nu am, "momentan", dar o voi face. Voi solicita respectuos o audienta la cineva de acolo, vad eu la cine. Vreau sa vorbesc cu cineva care respira si este viu si lucreaza la MS Romania despre treaba asta, dar nu am timp momentan.

Am sunat apoi in UK la Xbox support (+44 8445458143) si acolo te lovesti de un zid al penibilului, aceleasi slogane ca suna pe viitor ca ne pare rau dar momentan asta e.
Nu se poate cu asta este, voi merge mai departe. Ma gandesc insa cum.
Eu unul refuz sa imi mai apara steag de UK pe unde ma uit la profil, iar apoi sa ma lovesc intr-o sesiune de un slovac din Bystrica si sa stiu ca ala are profil creeat pe adresa bunicasii din Bystrica si plateste cu card emis de o banca din Bystrica si vorbeste engleza "Little" daca il intrebi.
Eu unul innebunesc, nu mai pot.
Nu se poate sa vad la Playstation "Asteapta" cand lansez un joc si pe Xbox Live sa ma bata slovacul din Bystrica nu se poate. Nu pot.

Meanwhile, am creeat un post aici.
Imi cer scuze daca am strecurat si vreo incoerenta pe acolo, dar fierb de nervi si ma grabesc.

https://forums.xbox.com/en-us/thread...a-4edc55ca46b8

Exista acolo pe langa Comments un UpVote.
Evident ca daca nu vreti si nu va simtiti confortabil sa comentati nu va pot cere asta, dar macar un upvote.
Ceva, orice.

Multumesc. Spor!