Eu cred ca merita incercat pe Reddit. Daca e "outrage" suficient de mare, companiile uneori apleaca urechea, de teama publicitatii negative. In istoria recenta acolo s-au purtat multe batalii digitale intre gameri si corporatii (Xbox One launch fiasco, No Man's Sky/One Man's Lie, Battlefront 2 Microtransaction ****storm, Destiny 2 post launch bull****, ar fi cateva exemple)

Dar pentru asta trebuie ca postul sa atraga vizibilitate si nu cred ca doar noi, ce din Romania, putem sa il ridicam atat de mult. Ar trebui cumva sa ne aliem intr-o campanie comuna cu alti europeni uitati de soarta. Evetual redactam un "statement" comun, luam legatura cu alte comunitati de gameri din europa sa convenim o formula finala, il postam la ora potrivita (luni dimineata in US) si apoi dam cu upvotes. Daca se ridica pe front page-ul subbredditului (aici e de vazut care din ele - /r/XboxOne e mai safe, dar /r/gaming are reach mai mare) are sanse mari sa primeasca raspunsuri oficiale.

Ca exemplu (desi nu cred ca a avut o finalitate): https://www.reddit.com/r/xboxone/com...67&sh=f0f3ae56