Quote Originally Posted by blackjack2150 View Post
Eu cred ca merita incercat pe Reddit. Daca e "outrage" suficient de mare, companiile uneori apleaca urechea, de teama publicitatii negative. In istoria recenta acolo s-au purtat multe batalii digitale intre gameri si corporatii (Xbox One launch fiasco, No Man's Sky/One Man's Lie, Battlefront 2 Microtransaction ****storm, Destiny 2 post launch bull****, ar fi cateva exemple)

Dar pentru asta trebuie ca postul sa atraga vizibilitate si nu cred ca doar noi, ce din Romania, putem sa il ridicam atat de mult. Ar trebui cumva sa ne aliem intr-o campanie comuna cu alti europeni uitati de soarta. Evetual redactam un "statement" comun, luam legatura cu alte comunitati de gameri din europa sa convenim o formula finala, il postam la ora potrivita (luni dimineata in US) si apoi dam cu upvotes. Daca se ridica pe front page-ul subbredditului (aici e de vazut care din ele - /r/XboxOne e mai safe, dar /r/gaming are reach mai mare) are sanse mari sa primeasca raspunsuri oficiale.

Ca exemplu (desi nu cred ca a avut o finalitate): https://www.reddit.com/r/xboxone/com...67&sh=f0f3ae56
L-am facut si pe ala, cand am timp incerc sa caut mai multe comunitati de gameri din Bulgaria si Croatia ca astia mai misca. Ce spunea baiatul ala de alte tari mai mici ca Slovenia slabe sanse, aia si asa sunt extrem de putini si oricum sunt toti cu Playstation iar cei care cumpara Xbox content pe tot teritoriul Sloveniei probabil nu cheltuie nici cat Bucurestiul.
Bine... ideea generala ar fi ca impartim cu totii aceeasi pasiune comuna, gamingul, si tinand cont ca inclusiv la noi in Romania peste 70% din gameri sunt cu PS4 si PC nu ar trebui sa starneasca un razboi daca am indrazni sa ne ducem si pe celelalte pagini ale forumului si sa cerem ajutor, intrucat suntem cu totii o comunitate, si multi dintre noi avem si Xbox si PS4.
Dar sa revenim la ce spuneam.

Mai jos este reddit-ul:
https://www.reddit.com/r/xboxone/com...ve_in_romania/

Eu personal, si din pacate pot sa vorbesc doar in numele meu, voi face tot ce este omeneste posibil sa raspandesc acest post in imediata mea vecinatate, social media, prieteni, munca, forumuri, pe unde apuc.
Am gasit un pseudo-forum de gaming din Bulgaria voi posta si acolo.
Voi continua sa incerc obtinerea unei audiente la Microsoft Romania, revin cu update.

Multumesc pentru sustinere, si imi cer again scuze tuturor celor neinteresati de acest subiect, dar sunt sigur ca ne putem tolera.