Dragul meu, eu nu fac politica, nu sunt simpatizant al vreunui partid politic. Cum se traduce asta pentru tine?

Mai scuteste-ma cu mizeria asta cu “du-te la vot daca vrei sa schimbi ceva”, asta sa le-o spui alor tai in sedintele de partid desi... nici macar aia nu cred in ea.

Nu schimbi nimic prin vot, totul este “manarit”, se fura in draci in functie de care e mai tare-n.. instalatie.

Dar da, m-am dus la vot pentru a-mi anula buletinul ca sa nu jongleze ei cum vor cu el.

Nu asta e solutia, solutia este sa fie rasi toti de pe fata pamantului, sa infunde puscariile pana la adanci batraneti si sa li se ia totul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post added 17-06-2018 at 20:50 ----------

Quote Originally Posted by maudrunk5 View Post
Cum poti sa spui ca esti apolitic, dar mai sus te plangi de situatia politica actuala? Termina cu textele dramatice, ca nu au niciun rost. Daca vrei sa schimbi ceva, du-te la vot!
Ai tupeul sa ma acuzi pe mine de texte dramatice? Deschide ochii baietas (daca nu cumva ai fost crescut de mamica si taticu(membri ai “elitelor” acestei societati) in puf si-ti pica totul de-a gata din cer) si uita-te in jurul tau... poate esti multumit ca-ti permiti o shaorma si o bere la final de saptamana.. poate esti multumit cu tzatzele si cocalarismul ce abunda la posturile tv din Romania, poate esti genul ala de persoana, EU nu sunt.

Eu nu ma multumesc sa muncesc de dimineata pana seara ca apoi altii sa se distreze pe banii mei, altii care mai au si tupeul sa-mi jigneasca inteligenta si sa ma ia de prost.

De smecherii astia din Romania de dupa 90 sunt satul prietene, de curios, ce varsta ai matale?


Sent from my iPhone using Tapatalk