Nu schimbi nimic prin vot, totul este “manarit”, se fura in draci in functie de care e mai tare-n.. instalatie.
Cum poti sa spui ca nu schimbi nimic prin vot? Traim sub un alt regim si nu stiu eu? Votul sta la baza fiecarei democratii, prin vot se decide soarta tarii. Atata timp cat altii, ca si tine, prefera sa stea acasa sau sa anuleze votul, isi lasa soarta in mana oamenilor care se vand pentru un mic si o galeata.

Dar da, m-am dus la vot pentru a-mi anula buletinul ca sa nu jongleze ei cum vor cu el.
Ironic, te duci acolo sa anulezi votul sa "nu faca aia ce vor cu el", dar tu ii ajuti pe aia cu masa loiala de votanti.

Nu asta e solutia, solutia este sa fie rasi toti de pe fata pamantului, sa infunde puscariile pana la adanci batraneti si sa li se ia tot
Sa fie rasi toti de pe fata pamantului, ai 5 ani? In rest, de acord cu a doua parte.

Ce-mi plac mie astia care-si dau cu parerea despre ce a fost inainte de 90 desi ei nu existau atunci.
Dar asta este generatia asta noua, ei cred ca le stiu pe toate dar defapt... nu stii nimic prietene, stii doar ce au vrut “smecherii” sa afli.
Continua sa comunici in modul asta pasiv-agresiv, arati cat de arogant esti. Pai cum dom'ne, astia de dupa 90 sunt niste drogati si ratati care nu stiu ei nimic, huooo!!unuunu!.

Ma bucur ca te-ai lamurit cu apoliticul
Serios, reciteste inca o data definitia, cauta si in engleza daca acolo intelegi mai bine. Nu ai cum sa fii apolitic atata timp cat tu te duci la vot, chiar daca l-ai anulat, ai facut asta sub forma de protest, daca asta nu e politic atunci nu stiu ce e.

Asta am spus eu? Ca daca te duci la vot esti manipulat? Reciteste prietene ce am scris, am spus ca si eu am fost la vot.
Nu am inteles la ce te referi prin "modul meu de gandire", d-aia am si pus semnul intrebarii, am presupus ca la asta te referi.

Imi spui ca nu fac ceva sa schimb, prietene, tu crezi ca suntem in filme aici? Nu pot schimba nimic eu singur, nu pot lupta singur impotriva masei covarsitoare de prostime.
Nu e vorba de niciun scenariu SF aici, e chiar simplu: te duci la vot ( si nu il anulezi !!!) impreuna cu alti oameni pentru a combate masa covarsitoare de prostime care este manipulata de faina si ulei.

Asta nu inseamna ca nu pot arata realitatea, o realitate pe care n-o poti ignora decat in doua situatii:
1. Esti unul dintre nenorocitii de “sus”
2. Faci parte din marea masa de indobitociti
Am zis eu ca e bine ce se intampla acum in Romania? Nu ignor realitatea, ba tocmai, incerc sa inteleg cat mai bine ce se intampla si sa ajut cum pot.

Revenind la vremurile celelalte, ia spune-mi prietene ce povesti ingrozitoare ti-au spus parintii si bunicii? Ce nenorociri au indurat?
Din nou, dai dovada de aroganta si pe un ton ironic spui "ce nenorociri au indurat". Nu a fost nimic dramatic, dar nu a fost roz, se descurcau cu ce puteau. Stii si tu bine daca ai trecut prin comunism.

Totodata, daca tot afirmi ca acum se traieste mai bine, da-mi niste exemple prin comparatie.
Aici inseamna ca tu nu ai nicio treaba cu realitatea, daca tu consideri ca era mai bine acum 20 de ani decat acum, nu cred ca mai e nevoie de niciun exemplu.