Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
Tot foloesesti acest termen de sjw, ai auzit de el dar nu stii unde sa-l folosesti, asa ca-l tot arunci asa sa para ca stii despre ce vorbesti, si cu asta am incheiat aceasta, nu mai stau sa explic eu la niste randomi dc nu cumpar eu un joc, daca el vrea sa fie consumator sau whale in anumite jocuri e treaba lui.

---------- Post added 10-07-2018 at 11:12 ----------

L.E. *am incheiat aceasta tema
Oare? SJW - social justice warrior. In cazut de fata are relevanta termenul pentru ca refuzi ca cumperi un produs datorita unui distribuitor din "principiu" ca sa-i "arati tu" cat de malefic este acesta.
Sjw-istii asta au ca scop, sa scada vanzarile anumitor produse, sa demita pe x sau y si in principiu sa creeze valuri dintr-o picatura de apa.
Stiu ca nu e definitia pe care ai citit-o tu pe net dar ce faci tu cam asta e.

Si nu ma intelege gresit. Nu vreau sa te conving sa cumperi tu Sekiro, pt ca sansele sunt probabil nule. Eu doar am comentat pt ca ma deranjeaza argumentul folosit de tine. Mi se pare absurd atata timp cat, repet, Miyazaki pana mai ieri era considerat zeul jocurilor de actiune al ultimilor cativa ani (dupa care s-au inspirat si Team Ninja, si Sony Santa Monica) dar brusc de cand a anuntat un joc care nu se muleaza pe asteptarile fanilor sau ca e distribuit de cancerul corporatist Activision, e un no go. Penibil.

ps: Ca vorbeai mai sus de trend... eu vad pe ResetEra, Neogaf, Reddit, etc. ca trendul e sa dai cu hatereala din asta de-a ta in joc, nu sa lauzi schimbarea de perspectiva pe care au adoptat-o From soft.