Prietene, daca urmatorul joc al lui Miyazaki era DS4 VR (virtual reality).....sa zicem.....nu ma interesa.

Eu ca fan al genului si toti ceilalti, iubim reteta pe care ne-a dat-o pana acuma.

Acuma daca te uiti cat de tare se strofoaca Activision sa intreaca EA la capitolul "noi suntem cei mai naspa pt consumator" e firesc si normal ca lumea sa zica "hopa".


Ai scris mai sus
Daca jocul e o capodopera dar are dlc/microtranzactii pentru cei care gusta asa ceva, de ce sa "pedepsesti" creatorul care a venit cu ceva nou doar pt ca traim in epoca microtranzactiilor.
Nu stiu de ce s-au dus Fromsoftware la Activision, singurul motiv la care ma pot gandii e $$$

Ce ai scris tu mai sus e gresit.
In primul rand, nu exista gameri normali la cap, care sa-si doreasca DLC sau microtranzactii intr-un joc cu pret intreg. NU EXISTA!!!
Cine vrea un joc taiat in bucati si vandut de 3 ori??? Ridicati mana...
Cine vrea dupa ce a platit 60$ sa vada numa cutiute si margele??? Careva de aici?
Daca jocul are 3 DLC-uri, ti-ar placea sa nu poti juca pvp daca nu le ai pe toate 3??? Sau sa nu il poti cumpara pe al treilea daca nu le ai deja pe primele doua??? Vezi ce face Activision cu Destiny.

In al doilea rand, 99% din cazuri daca nu 100%, nu developeru vine cu mizeriile, ci publisheru.
Asa ca daca jocul are microtranzactii, astea nu sunt rezultatul inovatiei creatoare a lui Miyazaki, ci e rezultatul lacomiei lui Activision.

Deci, daca jocul nu are microtranzactii, eu il cumpar, cu preorder.
Daca are, pentru mine nu exista.
Joc Nioh 2, mai joc odata sau de 10 ori Bloodborne, chiar daca am platina la el.....si intre timp sper ca vine Sony cu Bloodborne 2.

BTW faptul ca nu are elemente RPG e un minus imens pt mine, dar la gameplay arata bine.