L-am inceput si eu zilele trecute si este surprinzator de bun.

L-am luat in ideea sa-l joc co-op, dar fix partea asta e destul de prost facuta iar lag-ul si rubber banding-ul sunt absolut oribile, iar faptul ca atunci cand joci pe harta prietenului, joci pentru a-l ajuta pe el sa creasca si invers, dar nu beneficiezi de resursele gasite, este cam aiurea.

Mi-a placut foarte mult 1 si am tot asteptat cu 2-ul pentru ca am tot vazut reviews si plangerile oamenilor, dar jocul este fun si te impinge la explorare.

Harta este bine facuta si o inveti destul de usor (cel putin prima pe care sunt), si inca nu mi se pare repetitiv sa caut locatii, omor zombie, incarc masina, merg la baza si repeat. Mereu gasesti situatii diferite, oameni diferiti pe care sa-i ajuti sau masini noi pe care le poti repara si lua acasa.

Ca minusuri, grafic este decent si nu am avut niciun moment in care sa zic "wow", iar camera pune foarte mari probleme uneori iar framerate-ul scade simtitor cand joci in co-op.

Dar overall este un joc bun si chiar interesant de jucat in co-op daca nu-ti pasa asa mult de ce faci pentru baza ta/a prietenului unde joci.