De ce este de rahat? Daca nu ma insel, este pentru prima oara cand presedintele Sony confirma ca se lucreaza la PS5. Poate titlul folosit de autorul articolului sa induca putin in eroare, din motive lesne de inteles, dar continutul acestei stiri se rezuma "La acest punct, pot să spun că este necesar să avem o nouă generaţie de hardware". Asta daca nu se inseala Kenichiro Yoshida, presedintele Sony. Cred ca la sfarsitul lui 2019, pentru SUA si Japonia, respectiv inceputul lui 2020, pentru Europa si restul lumii, vom vedea PS5.