@clovnusor (desi mi-ar placea sa-ti spun pe nume daca l-as cunoaste), eu sunt genul de om care mai si exagerez si spun vorbe mari cand mi se urca sangele in cap, I'll take that.
Pot sa stau si sa dezbat zeci de ore in legatura cu ce-mi place la un joc si ce nu, dar tu n-ai inteles un lucru. Eu nu trebuie sa-ti dovedesc tie nimic iar tu nu trebuie sa-mi dovedesti mie nimic, eu v-am rugat doar sa nu mai jigniti si sa nu mai generalizati.
Una este sa dezbati, sa spui ca X iti place si Y nu, atata timp cat nu ma faci pe mine 'balena', 'popitzarlau' sau etc strict pentru ca ma incadrez intr-o categorie care agreeaza X.
Nu mi-ai urmarit postarile indeaproape, dau like oamenilor care spun ca 'nu-mi place jocul cutare pentru ca...', dar mi se urca sangele in cap cand vine unu si clasifica el pune stampile ca 'jocul X e pentru idioti, belene' si asa mai departe.

Ati sters pe jos cu zeci de jocuri bune si ati ridicat in slavi de N ori niste mizerii, n-am sarit niciodata sa postez sau sa fac vreo acuza, decat cand s-au facut generalizari din astea 'toata comunitatea care agreeazi jocul asta sunteti niste cretini', sau cum m-a facut ala 'balena'.
Sau, in cazul amintit mai sus Spiderman, cand mai aveati putin si-l scoteati mai bun decat Half Life 2, fara minusuri, fara nimic, mai aveati putin si deschideati magazin online de acatiste cu spiderman, un joc foarte bun dar atata tot.
Acolo m-am aprins ca a venit colegul ala caruia nu-i place nici Soarele nici Luna si nimic pe planeta in general lui toata ii pute mai putin orice legat de PS4 si a scris ca el dupa 500-7&(*&#*$ mii de sute de ore de spiderman nu a gasit nici un minus.
Hai sa-mi iasa mie bube in urechea interna, chiar asa?

Eu nu-s balena prieten drag sunt un om care am tras foarte mult sa ajung unde sunt, nu ma faci tu balena intr-o propozitie.
Ca-mi place o tampenie, asta e reactia chimica in creierul meu, detii tu biblia adevarului absolut, sau a corectitudinii absolute, sau a ceea ce e bun si ce nu?
Cu ce drept ma jignesti si ma clasifici asa din pix?

Nu-ti da tie dreptul, daca eu agreez un joc si tu nu, sa ma faci pe mine balena. Nu ma intereseaza ca e un termen generic folosit pe internet.
Da probabil ca gresesc cand o iau personal, dar asa sunt eu am sange balcanic si ma enervez usor cand vad ironii ieftine si cand ma jignesti pentru ca-mi place un produs.
Era suficient 'jocul asta este un grindfest', si atat. Nu ma face tu pe mine balena, ca eu nu te fac in nici un fel pentru ca ti iti plac jocuri de acum 25 de ani cu grafica de PS2. 'Tie/tu' este un termen generic, nu atac la persoana.

Citeste atent posturile mele inainte sa scoti cutitul.
Ca sa ma intorc la cealalta acuza a ta, daca scoate SONY un joc bun, nu perfect, notele pleaca de la 10 in jos cu muuuulte indulgente pana cand ia minim 8.5-9.
Daca scoate UBI un joc bun, nu perfect, stergeti cu ei pe jos.
Nici o problema cu asta, dar nu ma face pe mine balena daca nu-ti impartasesc ideile. Expune-le, dar nu ma jigni, ca mi se urca sangele in cap si scriu prostii, si risc sa fac si infart aici pe forum, lucru de care unii oameni (putini) care ma cunosc si ma apreciaza nu s-ar bucura prea tare.
Am investit deja 3 decenii in nenorocita asta de pasiune, nu veni 'tu' sa stergi cu mine si cu principiile mele pe jos si sa ma faci 'balena' doar pentru ca avem puncte de vedere diferite.

Hai sa fie pace, citeste atent ce scriu si nu mai faceti 'ia-o mie na-ti-o tie' cu like-urile intre voi cand sariti in haita pe un singur om ca dronele alea mici din Starcraft ca nu dovediti nimic in afara de slabiciune si nevoia de suport si confirmare in haita, fiti mai prudenti cu jignirile si generalizarile si toata lumea traieste in armonie.