Ymy, apreciez postul f.bine articulat dar nu sunt de acord in ceea ce priveste continutul sau.
Am sa ma abtin in a mai critica jocuri pe topicurile dedicate lor pt ca intr-adevar observ ca asta nu e pe placul multora care vor sa vada doar ce le convine lor.
Absurd, avand in vedere ca rolul unui forum, prin definitie, este sa dezbatem si sa ne exprimam opiniile, dar whatever.
Referitor la ultimul paragraf, multi inainte si respect. Eu ma joc de prin 90'. Am inceput cu Commodore/ZX Spectrum si am trecut prin toate platformele existente, de la Atari 2600 la NES, SNES, GC, PS, DOS, PS2, etc. Poate pt faptul ca am crescut cu jocuri care erau niste pixeli si aveau gameplay absolut arhaic, de pot sa apreciez jocuri pe care altii pe-aici le catalogheaza ca fiind "de acum 25 de ani cu grafica de ps2".
Dar atunci cand jocurile contravin anumitor principii pe care le am, prefer sa nu dau banii pe ele.
Poate am exagerat cand am afirmat cand nush care AC e o mizerie. Origins a fost bun dar f.f.f.repetitiv. Mi-a placut perioada de timp si tematica abordata si s-a simtit ca s-a lucrat un pic mai mult la el dar cu Odyssey, oricat de mult as iubi Grecia antica, pur si simplu nu ma pot apropia de el. Inca am burnout de la Origins. End rant.

Sper sa va bucurati de joc si poate intr-o buna zi, or sa iasa si Ubi din template-ul asta pe care eu personal nu-l halesc.