Sa imi las si eu o parere aici.
Avand in vedere Origins (care mi-a placut), l-am cumparat din prima zi. Recunosc ca nu am avut timp sa il joc prea mult la aparitie, insa ieri m-am apucat putin mai serios....Am ,,reusit,, sa stau de la ora 19.00 pana azi la ora 4.30. In concluzie m-a prins.
Am ajuns la nivelul 14, astfel incat mi-am facut o mica parere despre cum va decurge jocul.
Imersiunea in Grecia antica este foarte frumoasa, iar grafic jocul sta bine.
Nu mi se pare deloc plictisitor daca alternezi misiunile principale cu cele secundare (pe care le fac atunci cand imi ies in cale) si nu mi-a dat senzatia ca ar trebui sa cumpar ceva ca sa avansez in joc.
Evident are si minusuri, insa imi par insignifiante in comparatie cu plusurile. Am intalnit doar 2 bug-uri pana acum, deloc deranjante, peste care am trecut extrem de usor. Nu stiu sa existe un joc de amploarea asta perfect...evident daca dorim sa ii gasim nod in papura, vom gasi.
Eu v-as sfatui sa-l jucati, insa evident nu poate fi pentru toate gusturile si toate asteptarile. E ca la masini, femei, etc...ce iti poate placea tie, nu imi place mie si invers.
Iar asta nu este neaparat un lucru rau.
Spor la jucat.