Quote Originally Posted by raduadelin View Post
Sunt uimit de ce detalii am ajuns sa ne impiedicam atunci cand alegem ce joc sa cumparam. Sunt curios daca nu aparea acel zvon, cati dintre noi ne-am fi asteptat ca atunci cand scoatem hud-ul sa fim indrumati de NPC-uri.
Nu e un detaliu, cel putin nu pentru mine. Oricum cred ca am dreptul sa imi aleg jocurile dupa ce criterii vreau.
Nu am mai cumparat un open world day one de foarte mult timp, tocmai pentru ca m-am plictisit de design-ul artificial al hartilor. Nimic nu e memorabil, pentru ca explorarea se rezuma la a urmari niste checkbox-uri pe o harta. Poate checkboxuri cu combat bun (Horizon), poate checkboxuri cu povesti frumoase (Witcher), dar pana al urma tot taskuri mai mult sau mai putin automate.


Seria mea preferata ramane in continuare Gothic, deoarece intreaga lume a jocului este organica, naturala, si trebuie sa te ghidezi singur prin ea cu ajutorul altor personaje. Cand am auzit ca RDR2 ar vrea sa faca ceva asemanator, am fost foarte incantat, pentru ca in ultimii ani nu prea am avut parte de asa ceva. Ma rog, inca sunt incantat, ca parerile unor niste youtuberi nu sunt neaparat lege, dar voi astepta sa vad un walktrough cu harta dezactivata inainte de a-l cumpara.