@geo971986 chestia aia care o spui tu se practica pentru ca populatia e in mare parte indobitocita iremediabil. Cati crezi ca urmaresc produsul dorit, sa zicem un laptop, pe parcursul unui an? Iti zic eu, nici macar 10%. Pentru ca romanul e comod si i s-a impamantenit in cap ideea de "las-o asa ca merge asa". Iti garantez ca daca trebuie sa dea de blackfriday 2500 in loc de 2400 tot il cumpara ! Zice "eee, pentru un milion, asta e acum". Romanul rar de tot face o reclamatie la organele competente, nu e ca in afara unde toti tremura daca fac o reclama mincioasa, ca abia asteapta "praduitorii" sa-i dea in judecata. Asa ca Altex si altii ca ei, merg cu nerusinare inainte. Hotul neprins, negustor cinstit, nu?

Eu v-am povestit experienta mea recenta cu sobolanii astia si chit ca "i-a scos" curierul basma curata, alegand sa-mi livreze mie primul (desi nu trebuia) tot nu mai comand de la ei. Pentru ca la telefon au dat vina pe bietul om fara sa aiba el vreo vina. O firma de rahat, care nu da doi bani pe clienti, o firma care refuza sa se perfectioneze ba din contra, o ia in jos fata de anii precedenti !