Cand le-am pus initial, am mai avut o problema cu un bec. Nu se comecta la retea. Am vb cu baietii de la v39, de unde le luasem, si mi-au trimis altul.
Ieri incercam sa fac niste teste si am oprit routerul si nu se mai conecta unul din ele la loc. Am sunat la ei sa imi trimita altul si mi-au spus ca l-au testat si pe cel trimis de mine inapoi, iar lor le merge normal, deci exista posibilitatea sa fie de la router.
Aseara cand am ajuns acasa am constatat ca becul era conectat linistit, avand in vedere ca au fost cativa clienti de pe router plecati de acasa
Ce alti clienti mai am care suporta 5Ghz, ii tin pe banda respectiva (telefoane, laptopuri, TV-uri, PS, G Home-uri etc.). Ieri era si tel meu pe banda de 2.4ghz in afara de becuri si altele de la xiaomi. Parca si el dadea ceva rateuri, ca vedeam cum imi tot muta de pe wifi pe netul de mobil. Probabil asta ii facea si becului, il tot scotea din retea.
Ma tot bate gandul sa dau o fuga pana la emag sa iau AC86-le, daca ma tot gandesc mai mult.

---------- Post added 15-02-2019 at 14:32 ----------

Quote Originally Posted by cristi1910 View Post
@ MonkY: mie logica imi spune ca un WiFi extender trebuie montat pana in locul unde semnalul devine prea slab.
@ keanustar: in casa ta esti mai in siguranta in cuptorul cu microunde decat in pat.
Hai sa n-o dam in teoria respiratiei. Presupun ca tu nu locuiesti in pustietate fara curent electric.
Totusi, cred ca ma prajesc putin mai greu in casa decat in cuptorul cu microunde.