Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
Eu nu inteleg rostul Lite-ului.Practic,cuvantul "Switch",nu-si mai are rostul
Puteau sa faca frumusel un Switch "Slim",mai subtire decat primul,compatibil cu primul dock,sau cel putin sa fi avut alt dock.
Ma tot gandeam in ultima perioada sa imi cumpar un Switch,si sa scap de alte vechituri,dar cred ca zic pas si de data asta.
Sper ca Nintendo sa realizeze ca suntem in 2019,unde 4K e la putere iar 8K e deja aici.Au intrat in aceea amnezie de cand cu Wii,si vad ca nu se mai trezesc
We want a POWERFUL console Nintendo...
Mai subtire ? Cat de subtire poate sa fie mai ales ca-i marisoara , risti sa o rupi . Nici despre power nu cred ca-i vorba ca Nintendo nu are tinta genul de jocuri de pe PS4/Xbox One , bazate mai mult pe grafica. Nu-ti trebuie hardware foarte puternic sa joci Zelda sau Pokemon , ei fac jocuri bune si lungi nu jocuri cu o campanie de 2-5 ore la grafica maxima .

Switch are un foarte mare avantaj peste Xbone ( ce n-are consola portabila deloc ) sau PS4 ( ce au renuntat si ei la portabila ) ...nu doar ca e portabil dar poti incepe acasa un joc in dock si il continui in mers in mod handheld . Nu poti sa mergi cu PS4-ul dupa tine

Eu cred ca-si gaseste loc Lite-ul , mai ales ca e mai mic si mai usor . Un PS4 / Xbone acasa si un Lite in deplasari .

Daca nu joci prea mult si vrei doar de relax nu anumite titluri un Switch normal e de ajuns pentru ca ai si una si alta , nu iti mai umpli casa de console .