Are momente cand arata senzational (gen cand e black widow pe ala si zboara, cand vezi o imagine foarte aglomerata cu tot felul de obiecte/detalii si nu exista pop-in deloc) dar si momente cand zici ca te uiti la un joc de generatia trecuta, inclusiv la cum ataca doar cate 1 inamic odata, sau cand vezi doar 2-3 inamici pe ecran si restu blocat de geometrie inutila, sau chiar cand treci din cinematic in cinematic.

Cumva e normal sa fie anumite discrepante, lucru valabil in absolut orice joc (RDR2 included) dar mi se pare ca aici e prea mare diferenta.

Iar faza cu mini pauzele alea de ~1 secunda la loviturile lui captain america sau thor, este absolut frustranta si penibila si in mod clar nu ai cum sa joci asa ceva.

Oricum, din ce am inteles, au adus oameni din diverse studiouri (gen tipu care a lucrat fix la toporul lui Kratos), sper sa fie vorba si de cineva care a lucrat la combat in jocurile Batman, poate chiar si cineva care a lucrat la sistemul de zburat din Anthem pentru Iron Man, deci daca ar comasa cumva cateva lucruri facute bine din toate jocurile anterioare, ar iesi cu adevarat genial.

Dar cumva, cristal dinamic nu au facut pana acum jocuri senzationale. Doar putin peste medie. In perceptia mea, desigur.
Iar acum sigur nu va fi vreo exceptie.

Poate daca lucra un studio cu adevarat bun la asa ceva, ar fi fost ce ne doream cu totii.

Oricum, mai e putin pana iese. Cel putin in forma finala din ziua lansarii. Vedem dupa aia DLC dupa DLC.
Iar din ce pare, mai au fff mult de lucru la el. Si nu ma refer doar la finisaje...

---------- Post added 21-08-2019 at 11:58 ----------