Good stuff, good stuff.

Am incercat Alpha, modul Gunfight (2v2). Surprinzator de bun. Tactic, daca ai si cu cine sa joci si mai ales daca aveti mic pentru comunicare. Cu randomi va fi mereu 50/50. Ori sunt decenti, ori nu.

- Sunet mult mai bun decat la multe CoD-uri, de obicei se aud ca niste prastii, oale si bete armele din joc, dar acum chiar sunt above average. Nu sunt la nivelul war tapes din BF (cu tot cu efecte), dar nu m-a dezamagit partea audio. Pe casti se aud clar pasii.

- Grafica buna, nu am vazut vreo setare la FOV pentru ca ar mai merge ajustat (arma ia mult din ecran), dar per total se vede bine arma, carcaterul jucatorului si mediul inconjurator.

- Au gandit bine cand au pus block pe lethal/tactical la inceput de runda, pentru ca altfel iesea spamfest ca in majoritate jocurilor CoD

- Nu stiu care e faza, dar am vazut oameni jucand cu mouse. (probabil Hori si alte mizerii de astea). iti dai seama foarte simplu pentru ca in pre-match lobby, langa nume au un simbol, fie controller, fie mouse. Mi se pare penibil sa nu ai vreun filtru sa poti sa setezi controller sau mouse only lobbies, sau cel putin nu am vazut eu in setari. Nu e chiar asa balanced, mai ales ca eu joc cu aim assist disabled si la fel si target assist.

- Gameplay solid, armele au feedback, unele din ele unde ai recoil si spread, altele trag laser. 2 pump shotgun, amuzant ca intotdeauna. Deagle..ca in zilele bune de CS 1.6

- Hartile sunt average, nimic iesit din comun, dar bine balansate (era si greu sa nu le faca "in oglinda")


Fun per total, cu siguranta o sa aiba succes acest gamemode. M-a convins in proportie destul de maricica sa il iau la lansare.