L-am reinceput si am jucat vreo 15h si...e cam la fel. Cel putin jucat asa, de la inceput, pe "story" mode.

La fel de repetitiv, neintuitiv, plictisitor. Singura parte buna pentru mine e faptul ca se poate juca si 3rd person.

Inventory este tot mega limitat, iar daca vrei sa faci bani, trebuie sa farmezi asteroizi incontinuu. Iar celelalte monede inca nu m-am prins cum se obtin, dar fara ele nu poti upgrada mare lucru, iar procesul de upgrade, overall, este mult prea slow. Inclusiv cand vrei sa-ti pui vreun upgrade la costum/arma/nava.

Iar planetele sunt la fel de hidoase. Din peste 30 de planete explorate pana acum, 1 sau 2 aveau si iarba. In rest, aceleasi texturi intinse si lipsa de vegetatie.

+ ca cel putin jucat pe PS4 normal, texture buffering-ul este oribil, iar cand extragi ceva din pamant, cred ca ajunge si la 10fps.

Probabil voi mai continua pana voi afla povestea lui Atlas (sperand ca o sa am rabdare) dar in mod clar aveam alte asteptari dupa toate aceste updates si probabil ele nu se aplica jocului de baza, doar daca alegi sa explorezi de capul tau.